V-at mai face un credit in aceasta perioada de criza ?

Credite, conturi de economii, depozite, carduri, asigurari de viata si de bunuri, pensii private, fonduri de investitii, actiuni, leasing

V-at mai face un credit in aceasta perioada de criza ?

DA
4
17%
NU
17
71%
M-am gandit, dar sunt nehotarat
3
13%
 
Voturi totale: 24

Avatar utilizator
marydole
Spre iluminare (nivel mediu)
Mesaje: 279
Membru din: Mie Noi 24, 2010 10:46 pm
Sex: Female
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: V-at mai face un credit in aceasta perioada de criza ?

Mesajde marydole » Vin Dec 03, 2010 11:57 am

sunt niste nebuni astia cu bancile!!!!abea asteapta sa facem imprumut la ei sa ne jupoaie de bani

4kBogdan
Incepator
Mesaje: 6
Membru din: Vin Dec 03, 2010 6:29 pm
Sex: Male

Re: V-at mai face un credit in aceasta perioada de criza ?

Mesajde 4kBogdan » Vin Dec 03, 2010 7:40 pm

in aceasta perioada nici decum

Avatar utilizator
costin_caraion
Spre iluminare (nivel mediu)
Mesaje: 231
Membru din: Mie Feb 03, 2010 10:44 am
Sex: Male
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: V-at mai face un credit in aceasta perioada de criza ?

Mesajde costin_caraion » Mie Dec 15, 2010 5:01 pm

teodora scrie:Are cineva vreun credit deja luat prin programul Prima Casa spre ex? Ajunge rata lunara mai putin decat daca ar plati chirie?

Asta depinde de cat plateai chirie si ce imobil ti-ai luat. Daca stateai intr-o garsoniera spre exemplu si ti-ai luat apartament cu 2-3 camere, clar ca platesti mai mult. Daca in schimb ti-ai luat garsoniera, te asigur ca platesti mai putin. Oricum una e sa platesti rata si sa fii propriul proprietar si alta e sa platesti chirie. Practic banii pe care ii dai pe chirie sunt bani pierduti. Recomand tuturor care vor sa scape de chirie sa incerce programul Prima Casa. Dureaza nitel mai mult decat un credit normal la aprobare dar dobanda e semnificativ mai mica. Si mai ales ca daca nu te incadrezi la venit sau carte de munca se poate si cu un codebitor ( am auzit ca de la anul se poate si cu mai multi codebitori ). Oricum daca vrei sa cumperi ceva si nu ai toti banii, in momentul de fata alta varianta mai rentabila de credit nu exista. Iti spun asta clar ca am studiat toate ofertele bancilor. Mare atentie insa la Prima Casa ca difera de la banca la banca. Si multi agenti nu iti spun de la inceput toata "povestea".
Traieste in prezent cu gandul spre viitor dar nu uita de trecut!

AnaFlostoiu
Initiat
Mesaje: 32
Membru din: Vin Mai 20, 2011 4:13 pm
Sex: Female

Re: V-at mai face un credit in aceasta perioada de criza ?

Mesajde AnaFlostoiu » Mar Mai 24, 2011 3:56 pm

LA DOBANZILE CARE SUNT NU AS MAI FACE.NU STIE CE SA MAI BAGE SI CE PENALIZARI SA MAI PUNA CA SA MURIM DE FOAME.

ioana.nicoleta
Initiat
Mesaje: 70
Membru din: Vin Iun 10, 2011 11:02 pm
Sex: Female
Localitate: Pitesti

Re: V-at mai face un credit in aceasta perioada de criza ?

Mesajde ioana.nicoleta » Vin Iun 17, 2011 2:04 pm

nu,nu vreau sa risc
IVoica


Înapoi la “Servicii financiare”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 0 vizitatori