Cu ce frecventa fumati?

Tigari, trabuc, pipa, narghilea, alte produse pe baza de tutun
Mariautilizator
Incepator
Mesaje: 3
Membru din: Mar Mar 08, 2011 12:58 pm
Sex: Female

Re: Cu ce frecventa fumati?

Mesajde Mariautilizator » Mie Mar 09, 2011 9:15 am

As vrea sa va intreb cum putem sa ne mai angajam in Romania astazi?
Foarte multa lume are conturi pe situri gen ejobs locuri de munca, bizoo.ro la fel sau best jobs, sunt aceste situri eficiente sau nu?
Care ar fi pasii pentru a putea sa te angajezi in Romania zilelor noastre si cam ce experienta aveti fiecare dintre dvs atunci cand v-ati cautat un job?
Cum ati reusit, cum au fost interviurile si daca angajatorii respectivi au respectat procedura legala, periada de proba, contract de munca dupa expirarea perioadei de proba ?
In cazul in care ati fost refuzati la interviuri pe ce baza s-au facut selectiile, intreviurile, intrebarile care vi s-au pus si motivele pentru care nu ati fost acceptati?
In ceea ce priveste frecventa fumatului, am precizat ca fumez in functie de tigari, daca sunt tigari lights pot fuma si un pachet pe zi, problema sunt preturile care au inceput sa incurajeze specula comerciantilor din piete, lumea a inceput sa caute tigarile contrafacute de prin piete din cauza preturilor ridicate la tigari, eu in asta vad o adevarata problema, pentru ca implicit se incurajeaza specula prin piete.

DanielAugustin
Incepator
Mesaje: 3
Membru din: Mie Mar 09, 2011 12:05 pm
Sex: Male

Re: Cu ce frecventa fumati?

Mesajde DanielAugustin » Mie Mar 09, 2011 12:12 pm

Depinde de starea in care ma aflu...dar de obicei o tigara la 1 sau 2 ore

hareth
Initiat
Mesaje: 62
Membru din: Joi Feb 17, 2011 1:48 pm
Sex: Female
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cu ce frecventa fumati?

Mesajde hareth » Mie Mar 09, 2011 7:59 pm

Mai bine luati-va o narghilea decat sa ajungeti sa fumati de la speculanti. Doamne, miros ingrozitor tigarile contrafacute, n-ati observat? Am avut nesansa de a sta langa cineva care fuma astfel de tigari si sincer, m-am ingrozit. Mai fumez si eu, recunosc ca nu pot sa beau cafeaua fara tigara, dar fumez ceva mentholat, nu miros atat de tare precum alte tigari. Am avut ocazia, cand eram studenta, sa vad cum arata plamanii unui fumator si m-am cam speriat, hai sa va povestesc si voua... Aveam practica la IML si ne-au adus un barbat de vreo 50 de ani, decedat in conditii suspecte, pe care trebuia sa-l investigam si sa determinam cauza mortii. In timpul necropsiei observ plamanii (pe care-i stiam de o alta culoare si consistenta), erau maronii, cavernosi, exact ca niste bureti putreziti, si intreb daca nu cumva asta a fost cauza mortii. Am ramas blocata cand profu mi-a zis ca plamanii erau OK, doar ai unui fumator impatimit, cauza mortii a fost degerarea. Tipul, beat fiind, a cazut de la etajul 1 si a adormit acolo, pana dimineata cand l-a gasit un vecin. Experienta asta m-a bantuit ani buni si sper sa dea de gandit tuturor.

Avatar utilizator
Nelu
Incepator
Mesaje: 3
Membru din: Sâm Sep 17, 2011 11:36 pm
Sex: Male
Contact:

Re: Cu ce frecventa fumati?

Mesajde Nelu » Sâm Sep 17, 2011 11:54 pm

În funcţie de stare...sau după momentul respectiv...şi două trei ţigări...una după alta... ;)

Avatar utilizator
Pandhoraa
Initiat
Mesaje: 68
Membru din: Vin Ian 20, 2017 12:33 pm
Sex: Female

Re: Cu ce frecventa fumati?

Mesajde Pandhoraa » Joi Mar 23, 2017 4:52 pm

amrenuntat la fumat, greu dar am reusit
am renuntat la fumat pentru ca fumam dua tigari, una dupa alta
fumam cam la doua ore dar nu reuseam sa fumez doar o tigara
incepusem sa fumez tigari superlong dar chiar si asa, tot doua fumam
si atunci am zis, pas! :)

Avatar utilizator
Berta
Initiat
Mesaje: 54
Membru din: Vin Ian 20, 2017 3:31 pm
Sex: Female

Re: Cu ce frecventa fumati?

Mesajde Berta » Vin Mar 31, 2017 3:42 pm

Pandhoraa scrie:amrenuntat la fumat, greu dar am reusit
am renuntat la fumat pentru ca fumam dua tigari, una dupa alta
fumam cam la doua ore dar nu reuseam sa fumez doar o tigara
incepusem sa fumez tigari superlong dar chiar si asa, tot doua fumam
si atunci am zis, pas! :)



bravo!
te felicit, eu nu am reusit aceasta performanta!

Avatar utilizator
Berta
Initiat
Mesaje: 54
Membru din: Vin Ian 20, 2017 3:31 pm
Sex: Female

Re: Cu ce frecventa fumati?

Mesajde Berta » Mie Feb 28, 2018 2:41 pm

am renutat la fumat, cred ca sunt 5 ani
ajunsesem la "performanta" de a fuma 3 tigari una dupa alta si, chiar finnd vorba de stres pentru ca stresul era motivul, am zis STOP!
ce e mult, e prea mult
am reusit
nu a fost usor
si acum am acasa un pachet cu tigari, uneori mi se face brusc pofta dar gandul ca as putea aprinde oricand o tigara ma linistetste :)


Înapoi la “Tigari si produse pe baza de tutun”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 0 vizitatori