Cartea sau filmul ?

Restaurante, cluburi, hoteluri, statiuni si parcuri de distractii, cinematografe, filme, muzica, teatre, muzee, opera, linii aeriene, aeroporturi, trenuri
hareth
Initiat
Mesaje: 62
Membru din: Joi Feb 17, 2011 1:48 pm
Sex: Female
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cartea sau filmul ?

Mesajde hareth » Joi Feb 17, 2011 7:49 pm

Cred ca e mult mai captivanta o carte. Fiecare isi creeaza scenarii proprii cu privire la ce va urma dupa fiecare pagina citita, pe cand intr-un film degeaba iti place subiectul daca nu e si scenariul/regia pe masura asteptarilor tale, sau actorul sau locatia. Citind o carte esti stapan in lumea creata de imaginatia ta si satisfacut deplin pentru relaxarea oferita de paginile unei carti.

Avatar utilizator
alex_rom007
Spre iluminare (nivel mediu)
Mesaje: 155
Membru din: Mar Ian 26, 2010 6:39 pm
Sex: Male
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cartea sau filmul ?

Mesajde alex_rom007 » Vin Feb 18, 2011 12:11 pm

hareth scrie:Cred ca e mult mai captivanta o carte. Fiecare isi creeaza scenarii proprii cu privire la ce va urma dupa fiecare pagina citita, pe cand intr-un film degeaba iti place subiectul daca nu e si scenariul/regia pe masura asteptarilor tale, sau actorul sau locatia. Citind o carte esti stapan in lumea creata de imaginatia ta si satisfacut deplin pentru relaxarea oferita de paginile unei carti.


Perfect de acord cu tine! Asa iti dezvolti imaginatia

Avatar utilizator
admin_exprim
Site Admin
Mesaje: 654
Membru din: Mar Ian 26, 2010 4:57 pm
Sex: Male
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cartea sau filmul ?

Mesajde admin_exprim » Vin Feb 18, 2011 12:17 pm

Da, asta asa este, mai ales cand esti copil. Cartea are un rol foarte important in dezvoltarea unui copil
Parerea Dvs. conteaza!

Priceputu
Incepator
Mesaje: 8
Membru din: Lun Feb 21, 2011 11:20 pm
Sex: Male

Re: Cartea sau filmul ?

Mesajde Priceputu » Mar Feb 22, 2011 9:39 pm

Pentru mine cartea va ramane vesnic pe primul loc. Nimic nu se compara cu lectura unde apare acea bariera ce te duce in lumea ei traind la intensitate actiunea sau subiectul cartii. Prefer cartea si sper sa nu se ajunga sa se renunte la ele. Filmul are farmecul sau dar este intotdeauna pe langa subiect.

roxiana
Initiat
Mesaje: 44
Membru din: Joi Apr 21, 2011 8:50 pm
Sex: Female
Contact:

Re: Cartea sau filmul ?

Mesajde roxiana » Joi Apr 21, 2011 9:55 pm

CARTEA(IN CARTE APARE SUSPANSUL),IN SCHIMB LA FILM SUSPANSUL APARE ATUNCI CAND SUNT RECLAME:p

deliateaca
Incepator
Mesaje: 4
Membru din: Mar Mai 03, 2011 7:42 pm
Sex: Female

Re: Cartea sau filmul ?

Mesajde deliateaca » Mie Mai 04, 2011 12:47 pm

cred ca pentru toti intrebarea asta a facut subiect de curs la un moment dat.. chiar daca mie personal nu mi place la nebunie sa citesc, aleg o carte in loc de ecranizarea ei:)

PARVULESCU
Initiat
Mesaje: 35
Membru din: Mie Mai 04, 2011 5:55 pm
Sex: Female

Re: Cartea sau filmul ?

Mesajde PARVULESCU » Joi Mai 05, 2011 12:14 pm

FILMUL

ioana.nicoleta
Initiat
Mesaje: 70
Membru din: Vin Iun 10, 2011 11:02 pm
Sex: Female
Localitate: Pitesti

Re: Cartea sau filmul ?

Mesajde ioana.nicoleta » Vin Iun 17, 2011 1:23 pm

fiecare dintre cele doua metode este interesanta,si te tine in suspans...dar cartea este mai detaliata pe langa film

Sprit3
Incepator
Mesaje: 6
Membru din: Sâm Iun 18, 2011 10:29 am
Sex: Male
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cartea sau filmul ?

Mesajde Sprit3 » Sâm Iun 18, 2011 10:43 am

Eu le-as alege pe ambele,dar prima ar fi cartea deoarece inteleg mult mai bine si ma obliga sa fiu acolo in subiect cum s-ar zice,se inteleg mult mai bine amanuntele,datele etc,si apoi filmu din pricina unui actor preferat sau a unei scene.

Avatar utilizator
Dana
Spre iluminare (nivel mediu)
Mesaje: 541
Membru din: Joi Aug 18, 2011 7:02 am
Sex: Female
Localitate: Petrila

Re: Cartea sau filmul ?

Mesajde Dana » Sâm Aug 20, 2011 1:07 pm

Ambele dar mai mult cartea ;)


Înapoi la “Timp liber”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator