Pagina 1 din 1

Cine frânează creşterea salariilor?

Scris: Vin Ian 20, 2017 2:39 pm
de Pandhoraa
salutare tuturor!
am ajuns intamplator pe site-ul si pe forumul asta (vad ca nu prea e activitate pe aici) dar am dat peste un articol foarte interesant care se refera la ceva care chiar ne intereseaza, salariile si cine sau ce anume le face sa nu creasca :D
ca salariile noastre au crescut prea putin fata de cele din Europa stim cu totii, ca politicienii au franat activitatea economica in perioada de tranzitie a fost vizibil dar am aflat ca au fost si alte cauze...
voi ce parere aveti despre asta?
ca daca nici salariul nu conteaza, atunci ce conteaza? :roll:

Re: Cine frânează creşterea salariilor?

Scris: Vin Ian 27, 2017 4:35 pm
de Berta
da, buna intrebare!
legile gandite prost, bugetul stors de bani si capusat pe deasupra.
o economie sanatoasa, functionala inseamna si salarii decente.
avem o economie sanatoasa, functionala?