TELEVIZIUNEA OTV

Posturi si emisiuni TV, radio, ziare, reviste, site-uri internet, carti

CAZURILE PREZENTATE DE OTV SUNT:

FABRICATE LA COMANDA PENTRU CRESTEREA AUDIENTEI
13
87%
CAZURI REALE
2
13%
 
Voturi totale: 15

Avatar utilizator
admin_exprim
Site Admin
Mesaje: 654
Membru din: Mar Ian 26, 2010 4:57 pm
Sex: Male
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: TELEVIZIUNEA OTV

Mesajde admin_exprim » Mie Feb 23, 2011 11:57 am

Nu am incercat sa te speri, doar constatam unele lucruri. Daca romanul nu era interesat de OTV, nu se uita nimeni, nu avea audienta (si 10% e o audienta URIASA), iar Dan Diaconescu nu isi lua iahturi, ultimele modele de cutii pe roti, vile si altele.
Eu unul nu ma uit la OTV, dar daca e sa o luam asa, eu nu ascult nici manele (si nu poti sa imi spui ca nu isi au publicul lor tinta). Uite, de exemplu o televiziune mult mai buna din punctul meu de vedere (pentru filmele romanesti de seara) este B1TV (si nu vreau sa intru in aspectul politic cu emisiunea 'Nasul', ma refer strict la filmele romanesti vechi de seara). Si uite ca nu are succesul OTV, pentru ca lumea prefera scandalul, manelele, si in general cearta fara vreun rost (vezi multe emisiuni 'reality show' de la Prima de ex.)
Parerea Dvs. conteaza!

hareth
Initiat
Mesaje: 62
Membru din: Joi Feb 17, 2011 1:48 pm
Sex: Female
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: TELEVIZIUNEA OTV

Mesajde hareth » Mie Feb 23, 2011 12:48 pm

admin_exprim scrie:Nu am incercat sa te speri, doar constatam unele lucruri. Daca romanul nu era interesat de OTV, nu se uita nimeni, nu avea audienta (si 10% e o audienta URIASA), iar Dan Diaconescu nu isi lua iahturi, ultimele modele de cutii pe roti, vile si altele.
Eu unul nu ma uit la OTV, dar daca e sa o luam asa, eu nu ascult nici manele (si nu poti sa imi spui ca nu isi au publicul lor tinta). Uite, de exemplu o televiziune mult mai buna din punctul meu de vedere (pentru filmele romanesti de seara) este B1TV (si nu vreau sa intru in aspectul politic cu emisiunea 'Nasul', ma refer strict la filmele romanesti vechi de seara). Si uite ca nu are succesul OTV, pentru ca lumea prefera scandalul, manelele, si in general cearta fara vreun rost (vezi multe emisiuni 'reality show' de la Prima de ex.)



Exact la asta ma refeream... Intoxicarea populatiei cu manele, scandaluri, crime, in loc de educarea acesteia prin emisiuni sau filme ce dezvolta inteligenta, nevoia de cultura si simt civic. Asa se naste ignoranta, din excesul acestor subiecte, sunt de acord ca trebuie sa fim informati si cu privire la fapte negative, antisociale, dar ca masura de preventie nu ca exemplu de urmat. Intr-adevar, sunt televiziuni care au o conduita morala si transmit asta tuturor prin filme si emisiuni educative, dar nu e suficient. Este nevoie de o schimbare radicala a mediului social si pacat ca nimeni nu a realizat asta mai devreme, acum e prea tarziu pentru o lupta impotriva ignorantei. Tinde sa devina o molima, iar noi suntem nepasatori cu viitorul. Imi cer scuze pentru revolta mea interioara, dar chiar imi pasa de viitorul copilului meu.

Avatar utilizator
admin_exprim
Site Admin
Mesaje: 654
Membru din: Mar Ian 26, 2010 4:57 pm
Sex: Male
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: TELEVIZIUNEA OTV

Mesajde admin_exprim » Mie Feb 23, 2011 3:15 pm

Revolta ta este perfect justificata (din punctul meu de vedere). Si poate ca ai dreptate, acum nu mai putem face nimic, dar putem totusi incerca. Macar sa mai existe un grup de 'oameni' in tara asta..
Parerea Dvs. conteaza!


Înapoi la “Mass-media”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator