Vreau sa aflu parerea voastra privind marca preferata, si anume :
TV
Sisteme sunet/Home cinema
Playere video de orice fel
Calculatoare, componente si periferice
Aparate electrtocasnice
De asemenea, daca din punct de vedere calitativ, o anumita firma construieste produse mai bune si durabile decat alta (in ansamblu)
Marca preferata Electronice
- admin_exprim
- Site Admin
- Mesaje: 654
- Membru din: Mar Ian 26, 2010 4:57 pm
- Sex: Male
- Localitate: Bucuresti
- Contact:
Marca preferata Electronice
Parerea Dvs. conteaza!
- costin_caraion
- Spre iluminare (nivel mediu)
- Mesaje: 231
- Membru din: Mie Feb 03, 2010 10:44 am
- Sex: Male
- Localitate: Bucuresti
- Contact:
Re: Marca preferata Electronice
Marca preferata...hhmmm...Samsung... in general...Samsung
Traieste in prezent cu gandul spre viitor dar nu uita de trecut!
-
valistanescu
- Incepator
- Mesaje: 10
- Membru din: Mar Ian 26, 2010 5:09 pm
- Sex: Male
- Localitate: Bucuresti
- Contact:
Re: Marca preferata Electronice
E aici este cu dus si intors.
Marca preferata nu este acelasi lucru cu marca pe care o avem/putem permitem.
Cred ca fiecare si-ar dori un:
- home theater Marantz in loc de Genius,
- sau in trecut boxe Bose in loc de UNITRA (care nu erau rele)
- sau Teac in loc Kastan, Maiak (magnetofon)
- sau in loc de TV Samsung un Sony sau poate un Super media Poriector HD si binenteles cu super ecran de proiectie.
Idela ar fi sa facem pe categori.
TV-LCD - Samsung
DVD - Panasonic
Home Theater - Philips
Telefon - Nokia
Marca preferata nu este acelasi lucru cu marca pe care o avem/putem permitem.
Cred ca fiecare si-ar dori un:
- home theater Marantz in loc de Genius,
- sau in trecut boxe Bose in loc de UNITRA (care nu erau rele)
- sau Teac in loc Kastan, Maiak (magnetofon)
- sau in loc de TV Samsung un Sony sau poate un Super media Poriector HD si binenteles cu super ecran de proiectie.
Idela ar fi sa facem pe categori.
TV-LCD - Samsung
DVD - Panasonic
Home Theater - Philips
Telefon - Nokia
- Julienne
- Incepator
- Mesaje: 20
- Membru din: Mie Mar 03, 2010 10:55 am
- Sex: Female
- Localitate: bucuresti
Re: Marca preferata Electronice
Ca sa citez un "coleg" de mai sus, e cu dus si intors, dar din alt motiv. Personal nu am o marca preferata in ceea ce priveste electrocasnicele(pentru ca despre asta imi pot exprima parerea) pentru simplul fapt ca un anumit producator care expune produsele sub o anumita marca nu poate sa exceleze la toate categoriile. De exemplu masina mea de spalat e whirlpool, fridigerul arctic, cuptorul cu microunde lg si aspiratorul samsung. Toate le-am ales din cauza caracteristicilor, puteau face ceea ce aveam eu nevoie. Desi plecasem in ziua in care am cumparat frigiderul horatata ca va fi tot un whirlpool am plecat acasa cu un arctic pentru simplul fapt ca era ceea ce cautam, nu am gasit un whirlpool pe masura asteptarilor.
Un alt exemplu il am de la parintii mei care au cumparat tot sub marca electrolux- de frigider sunt multumiti, de masina de spalat la fel dar in privinta aspiratorului...l-au schimbat.
Deci, marca preferata- ceea ce mi se potriveste si bineinteles imi pot permite.
Un alt exemplu il am de la parintii mei care au cumparat tot sub marca electrolux- de frigider sunt multumiti, de masina de spalat la fel dar in privinta aspiratorului...l-au schimbat.
Deci, marca preferata- ceea ce mi se potriveste si bineinteles imi pot permite.
Înapoi la “Electronice si electrocasnice”
Cine este conectat
Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator