Marca preferata Electronice

Aparate electronice si electrocasnice, calculatoare, imprimante, monitoare, laptopuri, software, televizoare, playere audio/video
Avatar utilizator
admin_exprim
Site Admin
Mesaje: 654
Membru din: Mar Ian 26, 2010 4:57 pm
Sex: Male
Localitate: Bucuresti
Contact:

Marca preferata Electronice

Mesajde admin_exprim » Vin Mar 05, 2010 10:55 am

Vreau sa aflu parerea voastra privind marca preferata, si anume :

TV
Sisteme sunet/Home cinema
Playere video de orice fel
Calculatoare, componente si periferice
Aparate electrtocasnice

De asemenea, daca din punct de vedere calitativ, o anumita firma construieste produse mai bune si durabile decat alta (in ansamblu)
Parerea Dvs. conteaza!

Avatar utilizator
costin_caraion
Spre iluminare (nivel mediu)
Mesaje: 231
Membru din: Mie Feb 03, 2010 10:44 am
Sex: Male
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Marca preferata Electronice

Mesajde costin_caraion » Vin Mar 05, 2010 4:59 pm

Marca preferata...hhmmm...Samsung... in general...Samsung
Traieste in prezent cu gandul spre viitor dar nu uita de trecut!

valistanescu
Incepator
Mesaje: 10
Membru din: Mar Ian 26, 2010 5:09 pm
Sex: Male
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Marca preferata Electronice

Mesajde valistanescu » Lun Mar 08, 2010 2:06 pm

E aici este cu dus si intors.
Marca preferata nu este acelasi lucru cu marca pe care o avem/putem permitem.

Cred ca fiecare si-ar dori un:
- home theater Marantz in loc de Genius,
- sau in trecut boxe Bose in loc de UNITRA (care nu erau rele)
- sau Teac in loc Kastan, Maiak (magnetofon)
- sau in loc de TV Samsung un Sony sau poate un Super media Poriector HD si binenteles cu super ecran de proiectie.


Idela ar fi sa facem pe categori.
TV-LCD - Samsung
DVD - Panasonic
Home Theater - Philips
Telefon - Nokia

Avatar utilizator
Julienne
Incepator
Mesaje: 20
Membru din: Mie Mar 03, 2010 10:55 am
Sex: Female
Localitate: bucuresti

Re: Marca preferata Electronice

Mesajde Julienne » Mar Mar 09, 2010 11:47 am

Ca sa citez un "coleg" de mai sus, e cu dus si intors, dar din alt motiv. Personal nu am o marca preferata in ceea ce priveste electrocasnicele(pentru ca despre asta imi pot exprima parerea) pentru simplul fapt ca un anumit producator care expune produsele sub o anumita marca nu poate sa exceleze la toate categoriile. De exemplu masina mea de spalat e whirlpool, fridigerul arctic, cuptorul cu microunde lg si aspiratorul samsung. Toate le-am ales din cauza caracteristicilor, puteau face ceea ce aveam eu nevoie. Desi plecasem in ziua in care am cumparat frigiderul horatata ca va fi tot un whirlpool am plecat acasa cu un arctic pentru simplul fapt ca era ceea ce cautam, nu am gasit un whirlpool pe masura asteptarilor.
Un alt exemplu il am de la parintii mei care au cumparat tot sub marca electrolux- de frigider sunt multumiti, de masina de spalat la fel dar in privinta aspiratorului...l-au schimbat.
Deci, marca preferata- ceea ce mi se potriveste si bineinteles imi pot permite.


Înapoi la “Electronice si electrocasnice”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator