Noul MacMini
Scris: Lun Iun 21, 2010 2:35 pm
Pe langa valvataia facuta de noul iPhone 4 (si iPhone OS 4), Apple a lansat si un nou MacMini. El este facut dintr-un singur bloc de Aluminiu (ca si MacBookPro-urile noi sau MacBookAir, are HDMI, slot SD, grafica imbunatatita, suporta 2HDDuri etc.
Este micut, silentios, consuma extrem de putin, si combinat cu oferta de Snow Leopard Server este o alternativa server demna de luat in calcul.
Mai multe detalii aici : http://arstechnica.com/apple/news/2010/ ... aphics.ars
PS: Nu mai zic ca ar merge si ca desktop/office computer (variantele entry-level sa zicem)
Este micut, silentios, consuma extrem de putin, si combinat cu oferta de Snow Leopard Server este o alternativa server demna de luat in calcul.
Mai multe detalii aici : http://arstechnica.com/apple/news/2010/ ... aphics.ars
PS: Nu mai zic ca ar merge si ca desktop/office computer (variantele entry-level sa zicem)