Pagina 1 din 1

Noul MacMini

Scris: Lun Iun 21, 2010 2:35 pm
de admin_exprim
Pe langa valvataia facuta de noul iPhone 4 (si iPhone OS 4), Apple a lansat si un nou MacMini. El este facut dintr-un singur bloc de Aluminiu (ca si MacBookPro-urile noi sau MacBookAir, are HDMI, slot SD, grafica imbunatatita, suporta 2HDDuri etc.
Este micut, silentios, consuma extrem de putin, si combinat cu oferta de Snow Leopard Server este o alternativa server demna de luat in calcul.

macmini_unibody.png
MacMini Unibody
macmini_unibody.png (131.2 KiB) Vizualizat de 7810 ori


Mai multe detalii aici : http://arstechnica.com/apple/news/2010/ ... aphics.ars

PS: Nu mai zic ca ar merge si ca desktop/office computer (variantele entry-level sa zicem)

Re: Noul MacMini

Scris: Mar Feb 22, 2011 5:21 pm
de alex_rom007
Frumoase mai sunt produsele Apple..dar scumpe!

Re: Noul MacMini

Scris: Mar Feb 22, 2011 5:27 pm
de admin_exprim
Nu e chiar asa! Da, sunt scumpe, dar doar daca le compari cu..o chinezarie no-name sau cu un calculator fcut pe bucati. Uite-te la DELL pe pagina (sau orice alt producator) si vezi cat costa ceva asemenator din punct de vedere hardware. Plus ca la Apple primesti OS X, nu ai virusi, nu dai bani pe suite de securitate, e stabil etc. Si ai un alt fel de suport