iPhone OS 4.0 - A aparut ieri seara
Scris: Vin Apr 09, 2010 10:07 am
Ieri (08.04.2010), la ora 20 (ora Romaniei), a Aparut iPhone OS 4.0
Ce aduce nou ?
- MULTITASKING oficial (in sfarsit), dar cu steluta, in sensul ca este disponibil doar pt 3GS, ultimul iPod Touch si iPad
- Mail unificat
- Folders
- iBooks pe iPhone
- Optiuni pt wallpapers
- Suport mai bun pt entreprise
- un nou pas spre platforma pt jocuri - Game Center (gen xbox live)
- platforma pt reclame si anunturi - iAd, reclamele vor arata in sfarsit mai bine pe tel.
Marea majoritate a celor de mai sus era de mult disponibile prin JB pe orice model de iPhone, dar este bine sa vedem in sfarsit ca Apple recunoaste aceste minusuri, scapari si adaugiri si le corecteaza/implementeaza.
Ce aduce nou ?
- MULTITASKING oficial (in sfarsit), dar cu steluta, in sensul ca este disponibil doar pt 3GS, ultimul iPod Touch si iPad
- Mail unificat
- Folders
- iBooks pe iPhone
- Optiuni pt wallpapers
- Suport mai bun pt entreprise
- un nou pas spre platforma pt jocuri - Game Center (gen xbox live)
- platforma pt reclame si anunturi - iAd, reclamele vor arata in sfarsit mai bine pe tel.
Marea majoritate a celor de mai sus era de mult disponibile prin JB pe orice model de iPhone, dar este bine sa vedem in sfarsit ca Apple recunoaste aceste minusuri, scapari si adaugiri si le corecteaza/implementeaza.