iPhone OS 4.0 - A aparut ieri seara

Aparate electronice si electrocasnice, calculatoare, imprimante, monitoare, laptopuri, software, televizoare, playere audio/video
Avatar utilizator
admin_exprim
Site Admin
Mesaje: 654
Membru din: Mar Ian 26, 2010 4:57 pm
Sex: Male
Localitate: Bucuresti
Contact:

iPhone OS 4.0 - A aparut ieri seara

Mesajde admin_exprim » Vin Apr 09, 2010 10:07 am

Ieri (08.04.2010), la ora 20 (ora Romaniei), a Aparut iPhone OS 4.0

Ce aduce nou ?

- MULTITASKING oficial (in sfarsit), dar cu steluta, in sensul ca este disponibil doar pt 3GS, ultimul iPod Touch si iPad
- Mail unificat
- Folders
- iBooks pe iPhone
- Optiuni pt wallpapers
- Suport mai bun pt entreprise
- un nou pas spre platforma pt jocuri - Game Center (gen xbox live)
- platforma pt reclame si anunturi - iAd, reclamele vor arata in sfarsit mai bine pe tel.

Marea majoritate a celor de mai sus era de mult disponibile prin JB pe orice model de iPhone, dar este bine sa vedem in sfarsit ca Apple recunoaste aceste minusuri, scapari si adaugiri si le corecteaza/implementeaza.
Parerea Dvs. conteaza!

Avatar utilizator
admin_exprim
Site Admin
Mesaje: 654
Membru din: Mar Ian 26, 2010 4:57 pm
Sex: Male
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: iPhone OS 4.0 - A aparut ieri seara

Mesajde admin_exprim » Vin Apr 09, 2010 10:09 am

Cum inchizi o aplicatie (sau accesezi task-managerul in OS 4 oficial)

“ Q: How do you close applications? A: If you want to kill an app…you don’t have to. We architected something so the user doesn’t have to be the custodian of applications. We’ll give the apps in the foreground as needed. The user doesn’t have to worry about that at all. The user just uses things.
In multitasking, if you see a task manager, they blew it. Users shouldn’t have to ever, ever, ever think about that stuff. “

Raspunsul oficial, cel dat in Q&A

Cel practic - ca sa inchizi o aplicatie : cand esti in switcher, apesi lung pe icoana aplicatiei pe care o vrei oprita, apare un “minus” si asa s-a rezolvat
Parerea Dvs. conteaza!


Înapoi la “Electronice si electrocasnice”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator