Pagina 1 din 2

Tipul de bauturi racoritoare

Scris: Joi Mar 04, 2010 1:51 pm
de admin_exprim
Ce fel de bauturi racoritoare consumati in mod regulat ?

Re: Tipul de bauturi racoritoare

Scris: Joi Mar 04, 2010 4:53 pm
de ilya
ar trebui sa accepte raspuns multiplu intrebarea. raspunsurile nu sunt exclusive :D

Re: Tipul de bauturi racoritoare

Scris: Joi Mar 04, 2010 5:12 pm
de admin_exprim
ilya scrie:ar trebui sa accepte raspuns multiplu intrebarea. raspunsurile nu sunt exclusive :D


Asa este.
Hadeti sa spunem atunci 'cel mei frecvent'

Re: Tipul de bauturi racoritoare

Scris: Vin Mar 19, 2010 11:44 am
de alex_rom007
Credeti ca schimbarea marcii de apa minerala consumata dauneaza sanatatii (pietre la rinichi etc) ?

Sau bautul de apa minerala ? Este mai sanatoasa apa plata ?

Re: Tipul de bauturi racoritoare

Scris: Mar Mar 23, 2010 2:04 pm
de ilya
apa plata este tot apa minerala. doar ca n-are bule. compozitia chimica cam tot aia e.

apa minerala nu inseamna apa carbogazoasa ci inseamna apa care contine minerale.

si mineralele alea, baute in exces, cauzeaza pietre la rinichi si alte de-astea.

Re: Tipul de bauturi racoritoare

Scris: Vin Iun 25, 2010 8:53 pm
de monicutza
frate sucul nu este bun .... apa indiferent ca este plata sau nu nici ea nu e buna .... dar ce e bn sa bei dk ai tzine cont de sanatate?

Re: Tipul de bauturi racoritoare

Scris: Sâm Iun 26, 2010 12:47 am
de admin_exprim
Ee, nu e chiar asa. Pe cat posibil incearca sa bei apa (plata sau minerala, nu conteaza prea mult, decat daca ai vreo afectiune si nu ai voie acidulat).
Se recomanda bautul apei in cantitati relativ mici, dar des in decursul unei zile.
De asemenea, ce nu strica este ceaiul - cel natural. Face bine la stomac, cald.

Re: Tipul de bauturi racoritoare

Scris: Sâm Iun 26, 2010 8:34 pm
de monicutza
eei nah , yo am avut gastrita shi pietricele la rinichi :(... am avut regim jumatate de an .... shi era inclus shi acidul shi tot .... iar cand m-am dus la analize starea mea se agavase ... shi cik o parte a explicatiei fusese k beau acidulat ceea ce nu era adevarat din moment ce aveam regimul destul de strict .
PS in aceasta perioada am baut numai ceai ......

Re: Tipul de bauturi racoritoare

Scris: Vin Iul 02, 2010 4:59 am
de ipek
Desi nu sunt bune imi plac mai mult cele carbogazoase.

Re: Tipul de bauturi racoritoare

Scris: Sâm Oct 02, 2010 1:14 pm
de careva08
mda... eu beau amestecaturi de cand ma stiu si tot n'am avut probleme cu sanatatea in fine eu zic ca totul se leaga de organismnul fiecaruia;)