marydole scrie:o sa incerc cu apa minerala......dar mi-e greu

........dar e nevoie.
Faptul ca vrei e o treaba foarte buna, e un inceput...totusi o sa insist sa-ti recomand, repet, doar iti recomand, sa incerci chestia cu ceaiurile...nu stau foarte mult, in sensul ca nu au "termen de valabilitate" mare, din contra il faci maine dimineata, circa 2L si pana a doua zi dimineata il bei...incearca ceaiuri (consulta internetul) care sunt bune pentru prevenirea unor boli, pentru intremarea (intarirea) unor organe, ceaiuri bune pentru stimularea unor sisteme ale organismului (vezi sistemul nervos, circulator, osos, etc.), in combinatie cu miere de albine (cu toate ca este mai costisitor, dar sunt convins ca iti poti permite un borcan de miere la 3 saptamani, aproximativ), sau daca nu cu indulcitor (intreaba la farmacii de "ciclamat", e mult mai sanatos decat zaharul si e si foarte ieftin)...daca totusi nu iti place gustul adauga si niste ceai de fructe de padure sau orice ceaiuri aromate puternic si a caror gust iti place...te-am pupat si bafta