Pagina 1 din 1

Consum Pepsi

Scris: Joi Noi 25, 2010 7:44 pm
de grigiton
Cum estimati consumul Dvs. lunar de bauturi marca Pepsi si derivate ale acesteia?

Re: Consum Pepsi

Scris: Mar Noi 30, 2010 12:45 pm
de marydole
da,consum pepsi!!!!!!!peste 10l pe saptamana.......dar am un inceput de ulcer,gastrita cronica de la sucuri.... :(

Re: Consum Pepsi

Scris: Mar Noi 30, 2010 1:25 pm
de grigiton
marydole scrie:da,consum pepsi!!!!!!!peste 10l pe saptamana.......dar am un inceput de ulcer,gastrita cronica de la sucuri.... :(

nasol cu consumul de Pepsi...uite fa un experiment, pune intr-un borcan transparent o bucate de carne si apoi toarna cca 250 ml de Pepsi, lasa 24 de ore si vezi rezultatul...nota*: carnea poate sa fie cu grasime.
recomand sa schimbi consumul de Pepsi, produse similare si derivate ale acestor marci cu ceaiuri (poti folosi ceaiuri naturale, le lasi sa se raceasca de tot, le torni in sticle de 2 L de apa minerala si se pastreaza, poti face chestia asta pentru o saptamana...ceaiul este un bun produs natural si poate fi folosit in tratarea multor afectiuni...consulta pareri despre ceaiuri chiar si pe net...le poti prepara cu lamaie si indulci cu miere, astfel fiind 100% natural), sucuri naturale sau apa...stiu ca nu e acelasi lucru dar vei regreta ca n-ai facut lucrul asta dupa catva timp...daca nu poti incerca cu siropuri sau sa-ti faci propriile siropuri 100% naturale si foarte bune pentru sanatate...bafta si multa sanatate

Re: Consum Pepsi

Scris: Vin Dec 03, 2010 12:27 pm
de marydole
o sa incerc cu apa minerala......dar mi-e greu :( ........dar e nevoie.

Re: Consum Pepsi

Scris: Vin Dec 03, 2010 2:11 pm
de grigiton
marydole scrie:o sa incerc cu apa minerala......dar mi-e greu :( ........dar e nevoie.

Faptul ca vrei e o treaba foarte buna, e un inceput...totusi o sa insist sa-ti recomand, repet, doar iti recomand, sa incerci chestia cu ceaiurile...nu stau foarte mult, in sensul ca nu au "termen de valabilitate" mare, din contra il faci maine dimineata, circa 2L si pana a doua zi dimineata il bei...incearca ceaiuri (consulta internetul) care sunt bune pentru prevenirea unor boli, pentru intremarea (intarirea) unor organe, ceaiuri bune pentru stimularea unor sisteme ale organismului (vezi sistemul nervos, circulator, osos, etc.), in combinatie cu miere de albine (cu toate ca este mai costisitor, dar sunt convins ca iti poti permite un borcan de miere la 3 saptamani, aproximativ), sau daca nu cu indulcitor (intreaba la farmacii de "ciclamat", e mult mai sanatos decat zaharul si e si foarte ieftin)...daca totusi nu iti place gustul adauga si niste ceai de fructe de padure sau orice ceaiuri aromate puternic si a caror gust iti place...te-am pupat si bafta

Re: Consum Pepsi

Scris: Lun Dec 06, 2010 6:21 pm
de Umpick
Sub un litru. . .doar la ocazii, in rest, prefer produse mai naturale.

Re: Consum Pepsi

Scris: Lun Sep 12, 2011 4:27 pm
de Dana
Sub un litru. . .doar la ocazii, in rest, prefer produse mai naturale.