Marca/model telefon mobil preferat

Abonamente, cartele, telefoane, huse si tocuri, incarcatoare, casti, handsfree, internet fix sau mobil
Avatar utilizator
admin_exprim
Site Admin
Mesaje: 654
Membru din: Mar Ian 26, 2010 4:57 pm
Sex: Male
Localitate: Bucuresti
Contact:

Marca/model telefon mobil preferat

Mesajde admin_exprim » Joi Apr 01, 2010 4:53 pm

As dori sa stiu marca/modelul telefonului vostru mobil preferat (al tuturor timpurilor). SI de ce

Eu inclin spre Nokia 5110/6110 sau Sony-Ericsson seria P(P800, 900, 910i).
De ce ? Pentru ca Nokia la vremea respectiva facea telefoane foarte rezistente si performante (sunet tare si clar), rezistante in timp si cu baterie buna.
Sony-Ericsson era un telefon/smartphone foarte avansat pt. vremea lui, cu Symbian+UIQ, touchscreen, ecran mare, sunet f. tare si clar, o tona de aplicatii, office, BT si IR etc.
Parerea Dvs. conteaza!

Avatar utilizator
costin_caraion
Spre iluminare (nivel mediu)
Mesaje: 231
Membru din: Mie Feb 03, 2010 10:44 am
Sex: Male
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Marca/model telefon mobil preferat

Mesajde costin_caraion » Vin Apr 02, 2010 11:12 am

Cei de la Nokia fac telefoanele cele mai rezistente, chiar si asa n-am avut niciodata un telefon Nokia. Primul meu telefon a fost un Alcatel OT311 care a rezistat foarte mult ( chiar si dupa o baie sanatoasa in cada ). Al doilea a fost Samsung x700 care la vremea lui era cel mai "human-frendly" telefon - nivelul sar cel mai scazut 0.10 W/Kg . Al treilea a fost Samsung c3010 ( pe care l-am primit cadou ) unul dintre cele mai usoare si mai subtiri telefoane. La ambele samsung-uri am avut aceeasi problema - microfon-ul era de proasta calitate si cei cu care vorbeam ma auzeau f prost ( in unele momente ) dar mi-a fost lene sa ma duc in service cu ele :lol: . Momentan il mai am doar pe x700 pe celalalt l-am maritat. Telefonul pe care il am in momentul de fata este HP 614c. Un telefon care este mai greu cu 100g fata de c3010 dar care are cam tot ce se poate cere de la un smartphone in momentul de fata ( si p-asta as putea spune ca l-am primit cadou :D )
In concluzie... in momentul de fata as putea spune ca marca mea preferata de telefon este HP ;)
Traieste in prezent cu gandul spre viitor dar nu uita de trecut!

yubitica85
Spre iluminare (nivel mediu)
Mesaje: 112
Membru din: Joi Noi 18, 2010 4:45 pm
Sex: Female

Re: Marca/model telefon mobil preferat

Mesajde yubitica85 » Vin Noi 19, 2010 1:23 pm

samsung j 700

Avatar utilizator
marydole
Spre iluminare (nivel mediu)
Mesaje: 279
Membru din: Mie Noi 24, 2010 10:46 pm
Sex: Female
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Marca/model telefon mobil preferat

Mesajde marydole » Mar Noi 30, 2010 11:33 am

samsung D900 folosesc de 4 ani,l-am pierdut dar am cumparat la fel,e rezistent la cazaturi,daca il pierd si pe cel care il am acum.....imi iau tot D900 :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :) :)

Umpick
Initiat
Mesaje: 42
Membru din: Sâm Dec 04, 2010 3:31 pm
Sex: Male

Re: Marca/model telefon mobil preferat

Mesajde Umpick » Lun Dec 06, 2010 5:55 pm

Sony Ericson. Cu toate ca momentan folosesc un Nokia 6700 Classic, nu sunt foarte multumit de el. . .si cand spun asta, ma refer ca-l detest. Singurul motiv pentru care inca nu am reusit sa-l scap in cada, este pentru ca mi-a fost facut cadou.
Pana acum, am avut Sonny Ericson-uri de la T100, pana la W205 si nu pot sa ma plang de ele, singura problema la ele, a fost ca reuseam mereu sa le sparg ecranul :|

bartok23
Incepator
Mesaje: 2
Membru din: Vin Feb 18, 2011 8:03 pm
Sex: Male

Re: Marca/model telefon mobil preferat

Mesajde bartok23 » Vin Feb 18, 2011 8:11 pm

Eu am un nokia x3 si il am de 2 ani si acuma mai merge !!! cat am fatait slideul!!! nu ma asteptam sa tina!!! oricum e cel mai tare!!!

Anamaryea
Incepator
Mesaje: 15
Membru din: Joi Mar 03, 2011 7:01 pm
Sex: Female

Re: Marca/model telefon mobil preferat

Mesajde Anamaryea » Joi Mar 03, 2011 7:13 pm

Nokia pentru ca sunt mai rezistente si mult mai practice. Eu am momentan un Nokia 2330. Nu e super performant dar ma impac bine cu el.

aggerru
Incepator
Mesaje: 12
Membru din: Lun Mai 16, 2011 1:16 pm
Sex: Male

Re: Marca/model telefon mobil preferat

Mesajde aggerru » Mar Mai 17, 2011 8:13 pm

Nokia.Mai ales ca-l folosesc doar ca ....telefon.

AnaFlostoiu
Initiat
Mesaje: 32
Membru din: Vin Mai 20, 2011 4:13 pm
Sex: Female

Re: Marca/model telefon mobil preferat

Mesajde AnaFlostoiu » Mar Mai 24, 2011 3:58 pm

NOKIA,CA FOLOSESC ACEASTA MARCA DE TELEFON DE 8 ANI SI NU AM AVUT NICIODATA PROBLEME

ioana.nicoleta
Initiat
Mesaje: 70
Membru din: Vin Iun 10, 2011 11:02 pm
Sex: Female
Localitate: Pitesti

Re: Marca/model telefon mobil preferat

Mesajde ioana.nicoleta » Vin Iun 17, 2011 2:06 pm

IPHONE, Nokia, LG
IVoica


Înapoi la “Telefonie mobila si internet”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori