Pericolele telefoanelor mobile

Abonamente, cartele, telefoane, huse si tocuri, incarcatoare, casti, handsfree, internet fix sau mobil
Avatar utilizator
costin_caraion
Spre iluminare (nivel mediu)
Mesaje: 231
Membru din: Mie Feb 03, 2010 10:44 am
Sex: Male
Localitate: Bucuresti
Contact:

Pericolele telefoanelor mobile

Mesajde costin_caraion » Mie Dec 08, 2010 5:19 pm

Ne afecteaza sanatatea? Ne radiaza? Ne prajesc? Provoaca cancer la nivelul pielii? Dureri de cap? Sau e posibil sa patim ce a patit tipul de mai jos. Copy-Paste la articol:

"Un bărbat din Texas a fost transportat de urgenţă la spital după ce telefonul său mobil i-a explodat chiar în timp ce vorbea la el. Acesta susţine, potrivit ABC News, că ţinea telefonul, un Motorola Droid 2, la ureche, moment în care a auzit un pocnet puternic. Urechea sa a început să sângereze. Bărbatul a avut nevoie de copci, însă, din fericire, auzul său nu a fost afectat.

“La început nu am ştiut ce să cred. Tocmai încercam să intru în maşina mea, am auzit pocnitura, iniţial nu am simţit vreo durere. Am pus telefonul jos, am simţit ceva care mi se prelingea pe gât şi mi-am dat seama că, probabil, este sânge”, a declarat americanul. Motorola susţine că nu a mai auzit de ceva asemănător.

Totuşi, familia bărbatului îşi caută acum un avocat care să îi reprezinte în procesul pe care îl vor intenta producătorului Motorola. "

Concluzie: Don't buy Motorola!!! :lol:
Traieste in prezent cu gandul spre viitor dar nu uita de trecut!

Avatar utilizator
admin_exprim
Site Admin
Mesaje: 654
Membru din: Mar Ian 26, 2010 4:57 pm
Sex: Male
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Pericolele telefoanelor mobile

Mesajde admin_exprim » Mie Dec 08, 2010 5:29 pm

Da, am citit si eu asta. Evident, cazul de fata este o exagerare. Cum la fel este si cazul Apple, cand abia asteapta vanatorii de senzational vreo stire legata de vreun iPhone sau Mac care se supra-incalzeste, si gata - concluzia 'produsele xx explodeaza - stati departe'.

Plus ca, daca te uiti mai atent la video (http://www.ziare.com/international/amer ... an-1060760),

de cateva ori( de diverse persoane) se spune ca ca este un device extraordinar, si ca in urma exploziei inca lucreaza.
eu unu nu vad nici o urma de explozie si consider stirea un PR

Povestea e alta.. ca DA, ne expunem radiatiilor zi de zi. Asta e lumea in care traim, nu avem ce face, dar eu unul m-as feri de antenele GSM (cei care lucreaza la ele, au costum si echipament special, si durata foarte scurta de lucru - maxim 15min, facand cu randul).
Parerea Dvs. conteaza!


Înapoi la “Telefonie mobila si internet”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator