Pagina 1 din 1

Nokia N8

Scris: Vin Apr 30, 2010 10:39 am
de costin_caraion
Detalii:
113,5 x 59,1 x 12,9 mm ; 135 de grame
Symbian 3
cameră foto de 12 MP, autofocus, bliţ Xenon, funcţii extra (Face / Smile Detection)
Touchscreen AMOLED, capacitiv, 3.5 inch, 360 x 640 pixeli
Control multitouch
Video: HD 720p @ 25 fps, LED Flash pentru filmări pe întuneric ; cameră video secundară
16 GB stocare internă, slot microSD (suportă carduri de până la 32 GB)
Procesor ARM 11, 680 MHz, accelerare grafică 3D
Memorie RAM 256 MB
Conectivitate HSDPA 10.2 Mbps
Wi-Fi 802.11 b/g/n ceea ce se traduce prin viteză mai mare (până la 150 Mbit/s) şi rază de acoperire mai mare (250 de metri în câmp deschis)
Bluetooth 2.1 A2DP
GPS integrat, A-GPS, geotagging
Interfeţe microUSB, HDMI
radio FM, senzor de proximitate, accelerometru, busolă digitală

Re: Nokia N8

Scris: Vin Apr 30, 2010 10:39 am
de costin_caraion
astept pareri

Re: Nokia N8

Scris: Vin Apr 30, 2010 10:58 am
de admin_exprim
Ca hardware sta binisor.. exceptie facand procesorul, care e slabut (si Symbianul mananca ceva resurse). Dar dupa cum stim, un device nu este neaparat de succes doar datorita hardware-ului.

Parerea mea este ca a venit cam tarziu, existand deja solutii foarte consacrate pe piata la momentul actual. Bine, asta nu inseamna ca nu va avea o anumita cota de piata (mai ales in Europa), purtand totusi logo-ul NOKIA.

Eu nu inteleg de ce nu gigant ca Nokia se misca atat de incet.. trebuiau sa fie liderii inovatiilor pana acum, mai ales cu cota de piata pe care au avut-o.

Costin - si la ce pret estimativ va fi disponibil acest telefon ?

Re: Nokia N8

Scris: Lun Mai 03, 2010 9:17 am
de costin_caraion
370 de euro

Re: Nokia N8

Scris: Lun Mai 03, 2010 11:09 am
de admin_exprim
Nu ar fi rau.. daca ajunge asa si la noi, si pretul e fara contract.

Tu ti l-ai lua de ex. ? Sa zicem ca trebuie sa iti iei un telefon nou si N8 ar fi disponibil pe piata in momentul actual la pretul precizat de tine.

Re: Nokia N8

Scris: Lun Mai 10, 2010 10:50 am
de costin_caraion
Trebuie vazut inainte si "pipait". Nu sunt fan al telefoanelor fara taste numerice sau tastatura qwerty ( adica doar touch-screen ) iar pretul de pornire mi se pare mediu - spre ridicat. Atu-urile lui sunt specificatiile foto-video, deci s-ar adresa poate celor care au nevoie zilnic de asa ceva. Eu n-am... inca...

Re: Nokia N8

Scris: Vin Noi 19, 2010 1:19 pm
de yubitica85
este dragut

Re: Nokia N8

Scris: Mar Noi 30, 2010 11:38 am
de marydole
wowwwwwww lovely!!!!!!!!!nice!!!!!o adevarata bijuterie..........dar rezista la2-3 cazaturi pe saptamana?