Produse sub marca proprie

Rochii, pantofi, sandale, bluze, camasi, esarfe, cravate si accesorii, crema de pantofi, costume, curele, paltoane, jachete
Avatar utilizator
admin_exprim
Site Admin
Mesaje: 654
Membru din: Mar Ian 26, 2010 4:57 pm
Sex: Male
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Produse sub marca proprie

Mesajde admin_exprim » Lun Iun 28, 2010 9:44 am

ipek scrie:Cred ca au preturi mai mici


Foarte interesant.

Dar in general credeti ca sunt mai bune ?
Sau creaza doar un confort mental pentru ca stiti ca sunt ale marcii respective, si aveti un grad de incredere mai mare?
Parerea Dvs. conteaza!

Avatar utilizator
teodora
Initiat
Mesaje: 45
Membru din: Mie Mar 17, 2010 9:35 pm
Sex: Female
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Produse sub marca proprie

Mesajde teodora » Mie Iul 07, 2010 10:11 am

Am citit de curand un articol despre micii producatori de bere care rezista doar pentru ca au niste contracte cu marii retaileri. Nu au suficienta forta sa se lupte cu gigantii industriei si singura lor salvare a fost sa livreze aceste marci proprii. Nu inseamna ca sunt slabe calitativ daca nu au aparut la tv si daca nu au ambalajele concepute dupa lungi si complexe analize. Nici nu putem avea pretentia ca la aceste preturi sa avem calitate inalta.

matei.voica
Incepator
Mesaje: 2
Membru din: Lun Iul 05, 2010 2:32 pm
Sex: Female

Re: Produse sub marca proprie

Mesajde matei.voica » Mie Iul 07, 2010 2:54 pm

produsele de marca proprie sunt bune atat din punct de vedere al calitatii, cat si din punct de vedere al pretului.

Avatar utilizator
teodora
Initiat
Mesaje: 45
Membru din: Mie Mar 17, 2010 9:35 pm
Sex: Female
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Produse sub marca proprie

Mesajde teodora » Mie Iul 07, 2010 3:09 pm

matei.voica scrie:produsele de marca proprie sunt bune atat din punct de vedere al calitatii, cat si din punct de vedere al pretului.

Mai bune calitativ toate? Fara exceptie? Ca pret am sigur o exceptie remarcata de curand. Unt de masa Marca 1 Carrefour putin (nu cu mult ce e drept) decat unt de masa Oke.

stefania_m
Incepator
Mesaje: 5
Membru din: Joi Iul 15, 2010 8:31 pm
Sex: Female

Re: Produse sub marca proprie

Mesajde stefania_m » Joi Iul 15, 2010 8:53 pm

Trebuie sa avem putin curaj sa incercam si alte variante:) sunt sigura ca macar un sfert poate chiar sunt mai reusite decat unele marci celebre :)
Afla noutatile din catalog oriflame

Marian_Braila
Incepator
Mesaje: 4
Membru din: Joi Sep 16, 2010 4:35 pm
Sex: Male

Re: Produse sub marca proprie

Mesajde Marian_Braila » Joi Sep 16, 2010 4:50 pm

V-ati gandit vreodata la firmele vechi care inca isi pastreaza produsele si sunt de calitate mia buna decat cele noi?
Un mic exemplu ar fi acela al farmaciei: pastilele vechi ( algocalmin, penicilina, vitamina C,... ) sunt mai bune in ceea ce prevede pretul si calitatea decat cele noi (algozone, penicilina V, vitamina C cu propolis,... ). Le-a schimbat marca, dar si calitatea si tot odata si pretul.

leonash
Initiat
Mesaje: 74
Membru din: Lun Oct 11, 2010 3:25 pm
Sex: Female
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Produse sub marca proprie

Mesajde leonash » Mie Oct 13, 2010 2:40 pm

Aceste produse nu sunt intotdeauna de o buna calitate dar sunt si exceptii la care conteaza pretul care poate fi mic ceea ce convine cumparatorilor caci cum se spune :Pretul face diferenta.

Ionucu
Incepator
Mesaje: 2
Membru din: Mie Noi 03, 2010 6:08 pm
Sex: Male
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Produse sub marca proprie

Mesajde Ionucu » Mie Noi 03, 2010 6:35 pm

produse cosmetice sunt esentiale in viata de zi cu zi a unei persoane fie ea d sex feminin sau masculin mai ales ca si barbatii au inceput sa foloseasca cu precadere cosmeticele, in primul rand,acestea aduc o schimbare o redefinire in viata oamenilor care le folosesc, contureaza scot in evidenta si creeaza o imagine buna din punctul de vedere al celor ce il folosesc, samponul face parte si el cumva din categoria cosmeticelor sau mai bine zis produselor de ingrijire si se prezinta ca fiind necesar in orice camin mai ales pentru doamnele sau domnii cu o bogata podoaba capilara, ciocolata este un produs apreciat de persoanele de toate varstele, despre care se spune ca ar creea dependenta, dar asta numai producatorii o stiu, acest produs este prezent pe piata in toate formele, marimile si culorile posibile si este deosebit de important in alimentatie, dar poate fi apreciat si ca un cadou, deliciu si mai ales ca o gustare care indeplineste toate conditiile consumatorului, in concluzie toate aceste produse isi au locul binemeritat pe piata produselor printre cele mai des folosite de noi.

yubitica85
Spre iluminare (nivel mediu)
Mesaje: 112
Membru din: Joi Noi 18, 2010 4:45 pm
Sex: Female

Re: Produse sub marca proprie

Mesajde yubitica85 » Joi Noi 18, 2010 4:55 pm

eu recomand samponul clear verde este foarte bun si te scapa de matreata si il face matasos

yubitica85
Spre iluminare (nivel mediu)
Mesaje: 112
Membru din: Joi Noi 18, 2010 4:45 pm
Sex: Female

Re: Produse sub marca proprie

Mesajde yubitica85 » Joi Noi 18, 2010 4:57 pm

mie imi place ciocolata poiana cu alune si stafide este foarte buna


Înapoi la “Haine si moda”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori