iesiri de weekend

Restaurante, cluburi, hoteluri, statiuni si parcuri de distractii, cinematografe, filme, muzica, teatre, muzee, opera, linii aeriene, aeroporturi, trenuri
salomeea
Incepator
Sex: Female

Re: iesiri de weekend

Mesajde salomeea » Vin Mar 05, 2010 4:38 pm

Palatul Mogosoaia la 10 km de Bucuresti in comuna ononima.Palatul este ok in stil brancovenesc,este situat la malul lacului,sunt terase-restaurant,posibilitatea de picnic....pentru o zi de wk. eu zic ca este ok.

ilya
Spre iluminare (nivel mediu)

Mesajde ilya » Vin Mar 05, 2010 5:39 pm

salomeea scrie:Palatul Mogosoaia la 10 km de Bucuresti in comuna ononima.Palatul este ok in stil brancovenesc,este situat la malul lacului,sunt terase-restaurant,posibilitatea de picnic....pentru o zi de wk. eu zic ca este ok.

da, e super la mogosoaia
in curtea palatului este un loc in care se poate face un picnic.
accesul in curte se face pe baza de taxa, deci nu vine oricine si chiar e curat (spre deosebire de padurea baneasa...)

Frisky
Incepator
Sex: Male

Mesajde Frisky » Lun Mar 08, 2010 4:13 pm

pe malul dunarii?
Live it like you're dying!

alex_rom007

Mesajde alex_rom007 » Lun Mar 08, 2010 5:41 pm

Frisky scrie:pe malul dunarii?

DA! Sau in Delta Dunarii..sau acea portiune unde Dunarea se intalneste cu Marea Neagra!

lorac
Incepator

Mesajde lorac » Mie Mar 24, 2010 4:27 pm

alex_rom007 scrie:
Frisky scrie:pe malul dunarii?

DA! Sau in Delta Dunarii..sau acea portiune unde Dunarea se intalneste cu Marea Neagra!

incercati Gura Portitei ca tot se apropie sarbatorile sau Sfantu Gheorghe in delta, si daca faceti si o plimbare cu lotca pe canale acum cand incep sa infloreasca pomii si cand incepe cuibaritul la pasari , nu o sa regretati.
daca v-ati saturat de stres si de zgomotul de fond urban sunt si alte locuri in delta unde nu e semnal la telefon .
daca va place schiul , in principiu la Balea Lac se schiaza pina in iunie , trebuie insa sa va informati inainte la cabana, sa nu fie inchisa partia din cauza pericolului de avalanse.
distractie placuta

admin_exprim
Site Admin

Mesajde admin_exprim » Mie Mar 24, 2010 4:38 pm

Multumim pentru sugestii si bine ai venit pe forum ! La cat mai multe posturi

Am vazut ca esti din Sibiu..frumos oras, inca se pastreaza ceva din spiritul de altadata. Parca am mai scris si mai sus cate ceva despre asta. Il asemuiam cu Sighisoara parca. Nu degeaba a fost capitala culturala a Europei de curand.
Parerea Dvs. conteaza!

ilya

Mesajde ilya » Joi Mar 25, 2010 11:22 am

sibiul este un oras foarte frumos. de fiecare data cand ma duc prin ardeal o iau special prin sibiu si ma opresc cel putin o ora prin centru.

zackyler
Initiat

Mesajde zackyler » Vin Iun 18, 2010 7:52 pm

Daca sunteti din Bucuresti si vreti sa vizitati ceva , va propun un oras din apropierea lui , Magurele.

Aici se afla facultatea de fizica , un reactor nuclear , si cel mai mare seismograf din Romania.
Puteti venii la padure sa faceti un gratar cu prietenii , o padure in inima careia se afla reactorul nuclear , iar la margine se afla centura. In padure , puteti gasii o cetate abandonata :lol: un fost buncar francez de razboi , foarte tare din punctul meu de vedere , caci am fost prin el , desii gradul de vizibilitate e foarte redus fara o lanterna.
Mai puteti de altfel sa mergeti la o piscina din zona cu apa filtrata si incalzita , cu terasa. Va recomand si pizzeria locala , unde se face cea mai buna pizza pe care am mancat-o vreodata.

admin_exprim
Site Admin

Mesajde admin_exprim » Sâm Iun 19, 2010 10:27 am

zackyler scrie:Daca sunteti din Bucuresti si vreti sa vizitati ceva , va propun un oras din apropierea lui , Magurele.

Aici se afla facultatea de fizica , un reactor nuclear , si cel mai mare seismograf din Romania.
Puteti venii la padure sa faceti un gratar cu prietenii , o padure in inima careia se afla reactorul nuclear , iar la margine se afla centura. In padure , puteti gasii o cetate abandonata :lol: un fost buncar francez de razboi , foarte tare din punctul meu de vedere , caci am fost prin el , desii gradul de vizibilitate e foarte redus fara o lanterna.
Mai puteti de altfel sa mergeti la o piscina din zona cu apa filtrata si incalzita , cu terasa. Va recomand si pizzeria locala , unde se face cea mai buna pizza pe care am mancat-o vreodata.

Multumim pentru recomandati. Suna bine..cred ca am sa si fac asta intr-un weekend viitor.
Revin cu impresii :)
Parerea Dvs. conteaza!

zackyler
Initiat

Mesajde zackyler » Sâm Iun 19, 2010 12:09 pm

Astept :) fata de bucuresti , e foarte linistit.

Înapoi la “Timp liber”