Termopane

Materiale de constructii, instalatii, mobila, covoare, perdele si accesorii, gresie, faianta, mobila de gradina, unelte pentru gradinarit
Avatar utilizator
admin_exprim
Site Admin
Mesaje: 654
Membru din: Mar Ian 26, 2010 4:57 pm
Sex: Male
Localitate: Bucuresti
Contact:

Termopane

Mesajde admin_exprim » Mie Apr 21, 2010 10:35 am

Pentru cei care se pricep, vreau sa va intreb la ce sa ne uitam cand achizitionam acest sistem de geamuri termopan. Producator / materiale / firma instalatoare / garantie / durata etc.

Stiu ca trebuie inlocuit la o anumita perioada de timp (ma insel ?), sau mai precis spuma din interior ? Si ca totusi peretele trebuie lasat si el sa respire.

Nu in ultimul rand m-ar interesa si nite preturi.
Parerea Dvs. conteaza!

Avatar utilizator
marydole
Spre iluminare (nivel mediu)
Mesaje: 279
Membru din: Mie Noi 24, 2010 10:46 pm
Sex: Female
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Termopane

Mesajde marydole » Lun Noi 29, 2010 9:57 am

sincer nu ma pricep la termopane dar stiu sigur ca trebuie sa imi pun si eu!!!!!adica,sora mea si-a pus si nu se mai aud toate zgomotele de afara(pentru mine conteaza ca stau la parter si apartamentul e chiar langa usa blocului si scari si e mult zgomot),si mi-a mai spus ca nu mai intra atat de mult frig,de fapt nu mai intra deloc frig.....e minunat...

Avatar utilizator
admin_exprim
Site Admin
Mesaje: 654
Membru din: Mar Ian 26, 2010 4:57 pm
Sex: Male
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Termopane

Mesajde admin_exprim » Lun Noi 29, 2010 11:19 am

De unde si-a pus si cat a costat-o ? Si o suprafata daca se poate.. sau macar pe camere/geamuri
Parerea Dvs. conteaza!

Avatar utilizator
marydole
Spre iluminare (nivel mediu)
Mesaje: 279
Membru din: Mie Noi 24, 2010 10:46 pm
Sex: Female
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Termopane

Mesajde marydole » Vin Dec 03, 2010 1:20 pm

nu mai stiu de la ce firma si-a luat dar si-a pus usa ce da spre balcon si geamurile{2} cu 6 mil lei vechi


Înapoi la “Casa si gradina”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator