CE PRODUS PENTRU CURATAREA MASINI FOLOSITI?

Masini si motociclete, carburanti, ulei de motor, anvelope, piese de schimb, service auto, accesorii auto si produse de ingrijire/curatare a masinii

CIT DE DES VA CURATATI MASINA, CE PRODUSE DE CURATARE FOLOSITI

Car Plan Solutie de Curatat Ro
0
Niciun vot
Burete piele sintetica
0
Niciun vot
Ceara Lustruit Caroserie
1
50%
Laveta piele sintetica
0
Niciun vot
Moje sampon auto cu ceara
0
Niciun vot
Moje servetele umede pentru geamuri
0
Niciun vot
spray silicon bord 450 ml cartech
0
Niciun vot
Spuma curatat anvelope 620 ml Cartech
0
Niciun vot
Triplewax Burete Invelit In Microfibra Pentru Lustruit
0
Niciun vot
FOLOSESC TOATE ACESTE PRODUSE PENTRU MASINA MEA
1
50%

Voturi totale: 2

Dana
Spre iluminare (nivel mediu)
Sex: Female

CE PRODUS PENTRU CURATAREA MASINI FOLOSITI?

Mesajde Dana » Vin Sep 16, 2011 12:56 pm

CE PRODUSE DE CURATARE A MASINI DV. FOLOSITI ?

Dana

Re: CE PRODUS PENTRU CURATAREA MASINI FOLOSITI?

Mesajde Dana » Vin Sep 23, 2011 8:38 am

Spalarea auto fara apa sau spalarea uscata a autoturismelor (engl. waterless car wash) este o tehnologie moderna si un concept nou de spalare si intretinere a autovehiculelor la nivel mondial, ce consta in pulverizarea unei solutii emulsionante pe caroseria masinii, care desprinde particulele de praf, noroi si murdarie si le incapsuleaza intr-o pelicula fina protectoare, ce va proteja suprafata de abraziune la stergere. Definitie Wikipedia

.

Solutia denumita ELEVEN ONE dizolva instant praful si murdaria prin fenomenul de emulsionare, suprafata obtinuta dupa stergere fiind perfect curata, stralucitoare si protejata, datorita unor ingredienti speciali din compozitie.

.

ELEVEN ONE nu este un detergent, sapun, sampon, ceara sau polish.

ELEVEN ONE este un produs nou, revolutionar, alcatuit dintr-un amestec complex de ingredienti organici, ecologici, cu ajutorul caruia se poate spala, proteja si lustrui un autoturism in aproximativ 15-20 minute FARA A UTILIZA APA ! Fara a afecta suprafata caroseriei, fara a produce murdarie la locul unde se efectueaza spalarea. In plus, dupa spalare, masina va capata o stralucire deosebita si un aspect de show room.

Dana

Mesajde Dana » Mie Oct 19, 2011 7:51 am

Aspirarea mochetei se face cu ajutorul unei perii tari cu care se freaca. Acest procedeu urmareste scoaterea nisipului si a prafului din mocheta. Un alt accesoriu folosit in aspirare este pistolul de aer in linie cu care se sufla in prealabil gratarele, cusaturile, imbinarile si, in general, spatiile inguste si foarte greu accesibile.

Pentru aceasta operatie se foloseste un aspirator special, de putere prevazut cu un incalzitor de apa in linie. Apa fierbinte este pulverizata pe suprafata si apoi aspirata impreuna cu spuma samponului. In cazul in care interiorul nu este foarte murdar, se poate folosi un extractor, cu un sampon specific cu spumare redusa.

Pentru a-si pastra aspectul si calitatile, finisajele din piele necesita o ingrijire deosebita care are rolul de a preveni deshidratarea.

Pielea deshidratata isi pierde elasticitatea, se intareste si devine casanta. Rezultatul: rosaturi premature si fisurari care dau un aspect de uzat si vechi.

Tratamentul pielii se face din doi pasi:

Curatarea cu un curatitor special cu pH-ul echilibrat in asa fel incat sa nu atace pielea si
Folosirea unui balsam special proiectat care intra rapid in piele redandu-i elasticitatea si moliciunea.

admin_exprim
Site Admin
Sex: Male

Mesajde admin_exprim » Vin Ian 06, 2012 5:40 pm

Eu unul ma duc la spalatorie pentru spalare interior/exterior + ceruire + spuma si tot ce mai trebuie. Ieftin si nu imi bat eu capul.. plus ca nu cumpar nici un produs din cele enumerate de tine. Dar din pacate efectul (pe exterior cel putin) nu dureaza mai mult de cateva zile (In Bucuresti)
Parerea Dvs. conteaza!

Înapoi la “Masini si motociclete”