Cafea, good or bad?

Cafea varsata, cafea macinata si nemacinata, cafea impachetata, cafea instant, cafea simpla, cu lapte sau cappuccino, 3 in 1
iuliarr
Incepator
Mesaje: 2
Membru din: Joi Sep 30, 2010 8:51 pm
Sex: Female

Re: Cafea, good or bad?

Mesajde iuliarr » Vin Oct 01, 2010 12:19 pm

Eu cred ca este GOOD din punctul meu de vedere ,in fiecare dimineata o consum si ma simt mult mai bine apoi, dar normal ca are si puncte slabe sa zic asa, asta datorindu-se faptului ca produce ingalbenirea dintilor ,ameteli,tremuratul mainilor daca o consumi pe stomacul gol, nervozitate ,si probabil mai sunt si altele;dar asta nu ma opreste din a o consuma zi de zi.

yubitica85
Spre iluminare (nivel mediu)
Mesaje: 112
Membru din: Joi Noi 18, 2010 4:45 pm
Sex: Female

Re: Cafea, good or bad?

Mesajde yubitica85 » Vin Noi 19, 2010 1:32 pm

cafea good

Avatar utilizator
marydole
Spre iluminare (nivel mediu)
Mesaje: 279
Membru din: Mie Noi 24, 2010 10:46 pm
Sex: Female
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Cafea, good or bad?

Mesajde marydole » Mar Noi 30, 2010 11:31 am

bunaaaaaaa,definetly gooooood :D :D :D ,ajuta enorm intr-o zi in care ai mult de munca.....si daca e sa fii constipat,cafeaua e o solutie:)

Anamaryea
Incepator
Mesaje: 15
Membru din: Joi Mar 03, 2011 7:01 pm
Sex: Female

Re: Cafea, good or bad?

Mesajde Anamaryea » Joi Mar 03, 2011 8:08 pm

Foarte good, extrem de good...... Imi place, fara cafea nu stiu daca as avea taria de caracter sa ma trezesc fara.... Primul lucru la care ma gandesc dimineata e cafeaua. Ea e prietena mea cea mai buna, mai ales in momente in care nu as vrea sa ma vada nimeni la fata, ea e singura care nu se sperie de fata mea botita dimineata,in toanele mele bune si rele.... Stiu ca poate cauza multe probleme, dar e o chestie la care nu pot renunta. Ca in "Fetele Gilmore", ele nu puteau renunta la canile alea mari de cafea si mai ales Luke's coffee. :P

kiusgina
Incepator
Mesaje: 10
Membru din: Dum Iul 17, 2011 7:31 pm
Sex: Female

Re: Cafea, good or bad?

Mesajde kiusgina » Lun Iul 18, 2011 7:23 pm

CAFEAUA PT UNII E O PASIUNE!SAVOAREA TE DUCE CU GANDUL LA VACANTA !TE FACE SA-----TI ADUCI AMINTE DE CLIPELE TRAITE !

Avatar utilizator
Dana
Spre iluminare (nivel mediu)
Mesaje: 541
Membru din: Joi Aug 18, 2011 7:02 am
Sex: Female
Localitate: Petrila

Re: Cafea, good or bad?

Mesajde Dana » Vin Aug 26, 2011 5:17 pm

cafeua,consumata in mod regulat(2 cesti /zi) este benefica pentru organism deoarece stimuleaza digestia si tranzitul intestinal,creste rezistenta la efort si este un tonic. Consumata in cantitati mai mari produce dependenta datorita cofeinei pe care o contine si in timp degradeaza multe din functiile organismului si sistemului nervos prin suprasolicitare. ;)


Înapoi la “Cafea”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori