Cat timp stati in bucatarie zilnic???

Fructe, legume, zarzavat, paine, cereale, paste, zahar, ulei, carne, lactate si branzeturi, mancare pentru caini si pisici, condimente, mezeluri, semipreparate, peste, conserve, oua

Cat timp stati in bucatarie zilnic gatind?

1-3
20
83%
4-5
3
13%
peste 6 ore
1
4%
 
Voturi totale: 24

varvara
Incepator
Mesaje: 16
Membru din: Mar Feb 15, 2011 6:17 pm
Sex: Female

Re: Cat timp stati in bucatarie zilnic???

Mesajde varvara » Sâm Mar 19, 2011 2:37 pm

La noi in casa se mananca zilnic alta mancare, asa ca fie am chef, sau nu, trebuie sa gatesc. Cateodata fac ceva simplu, dar stau si fac si ceva mai elaborat, nu mereu am chef de gatit, dar stomacul nu stie asta. :mrgreen:
Rochii online elegante pentru tine

Avatar utilizator
beauty2007
Incepator
Mesaje: 24
Membru din: Lun Iun 13, 2011 4:58 pm
Sex: Female
Localitate: Giurgiu
Contact:

Re: Cat timp stati in bucatarie zilnic???

Mesajde beauty2007 » Joi Iun 23, 2011 9:42 am

Bucataria clasic romaneasca cu ciorbe si felul doi compus din mancaruri pline de calorii este foarte buna dar nesanatoasa.Gatitul nu consta in a sta in bucatarie pentru a gati sarmale sau mai stiu eu ce.Se spune ca suntem ceea ce mancam.Gastronomia este o arta.Nu este o rusine in a gati.Trebuie sa gatim in functie de sezon,masa pregatita nu trebuie numai sa ne sature ci odata dupa consumarea ei sa ne simtim bine nu s-apelam la colebil.

Avatar utilizator
admin_exprim
Site Admin
Mesaje: 654
Membru din: Mar Ian 26, 2010 4:57 pm
Sex: Male
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cat timp stati in bucatarie zilnic???

Mesajde admin_exprim » Mar Iun 28, 2011 3:11 pm

beauty2007 scrie:Bucataria clasic romaneasca cu ciorbe si felul doi compus din mancaruri pline de calorii este foarte buna dar nesanatoasa.Gatitul nu consta in a sta in bucatarie pentru a gati sarmale sau mai stiu eu ce.Se spune ca suntem ceea ce mancam.Gastronomia este o arta.Nu este o rusine in a gati.Trebuie sa gatim in functie de sezon,masa pregatita nu trebuie numai sa ne sature ci odata dupa consumarea ei sa ne simtim bine nu s-apelam la colebil.


Foarte bine zis !
Parerea Dvs. conteaza!

Avatar utilizator
Dana
Spre iluminare (nivel mediu)
Mesaje: 541
Membru din: Joi Aug 18, 2011 7:02 am
Sex: Female
Localitate: Petrila

Re: Cat timp stati in bucatarie zilnic???

Mesajde Dana » Joi Aug 25, 2011 4:05 pm

imi place foarte mult sa gatesc ,si sa ....fac dulciuri in casa

mihaela-iuliana
Incepator
Mesaje: 4
Membru din: Sâm Noi 12, 2011 12:57 pm
Sex: Female

Re: Cat timp stati in bucatarie zilnic???

Mesajde mihaela-iuliana » Dum Noi 13, 2011 1:30 pm

Petrec destul de mult in bucatarie deoarece imi place dar este si necesar(2 ore)


Înapoi la “Mancare”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator